Prezentujemy projekt budynku mieszkalnego jednorodzinnego, który został wykonany w pracowni architektonicznej Architraw.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

tytuł: projekt budynku mieszkalnego jednorodzinnego z garażem dwuostanowiskowym w bryle budynku
lokalizacja: Piła Kościelecka
inwestor: prywatny
rok: 2020

Funkcja obiektu:  mieszkalna.

Charakterystyka obiektu:  
Jest to budynek mieszkalny, parterowy, bez piwnic i z użytkowym poddaszem o konstrukcji murowanej. Wejście główne do budynku znajduje się od strony północnej  do pomieszczeń mieszkalnych na parterze. Wjazd do garażu  od strony zachodniej. Główny taras znajduje się w parterze do strony wschodniej, osłonięty murowana pergolą. Dach główny na budynku projektuje się jako dwuspadowy  o symetrycznym układzie połaci  i kącie nachylenia 37o. Dla dodatkowego doświetlenia pomieszczeń poddasza zaprojektowano okna połaciowe. Na parterze zaprojektowano: wiatrołap, komunikację, kuchnię, spiżarnię, salon, łazienkę, gabinet ,kotłownię, garaż dwustanowiskowy. Na poddaszu zaprojektowano cztery sypialnie  dwie garderoby i łazienkę.

Dane powierzchniowe i kubaturowe:

Powierzchnia zabudowy budynku: 195,30 m2.
Powierzchnia  tarasu: 40,70 m2.
Powierzchnia użytkowa budynku: 198,65 m2
Powierzchnia całkowita budynku 290,00 m
2 Kubatura: 960,00 m3                                                                                                        Dane techniczne:                 

Fundamenty:  Zaprojektowano jako ławy żelbetowe wzmocnione dodatkowo w miejscu oparcia słupów stopami żelbetowymi.

Ściany: Ściany  konstrukcyjne zewnętrzne (nośne) parteru i poddasza o konstrukcji murowanej z  pustaków ceramicznych gr. 25,0 cm murowane na cienką spoinę.  Mury zewnętrzne  należy ocieplić warstwą styropianu EPS 70-040 o gr. 20,0 cm.

Kominy należy wykonać z gotowych elementów systemowych np. Leier, Schidel itp.

Ściany fundamentowe  –  zewnętrzne gr. 34  cm, w tym: 24 cm –  beton wylewany na mokro   lub pustaków szalunkowych zbrojonych 10 cm – ocieplenie.

Ściany fundamentowe  –  wewnętrzne gr. 24  cm, w tym: 24 cm – beton wylewany na mokro lub murowane z bloczków betonowych.

Ściany parteru / ścianka kolankowa / ściany szczytowe gr. 45 cm w tym: 25 cm –  pustak ceramiczny 20 cm – ocieplenie.

Stropy: Strop nad kondygnacją parteru zaprojektowano jako płytowy, żelbetowy, monolityczny. Płyta żelbetowa gr. 14,0 cm.

Schody wewnętrzne –  żelbetowe